23 08 2012

Clear şampuan ve banyoda yaşanan zafer

Clear marka şampuan piyasaya yeni çıkmıştı. Sevgilim bayılıyordu bunun kokusuna. Çocuk gibi kafamı koklayıp duruyordu.

Sonra gün geldi ve sudan bir sebepten terk etti bu beni. Balataları sıyırmak üzereydim. Ne yana baksam o'nu görüyordum. Ne zaman banyo yapsam, o çok sevdiği şampuanın kokusunu duyup ağlamaklı oluyordum. kodumun şampuanı bir an önce bitsin diye günde iki kez banyo yapıp, türlü aktivitelerde bol bol kullanıyordum.

gel zaman git zaman o şampuan bitti ve zevkle attım şişesini. Aradan epey zaman geçmişti. O süre zarfında üç tane blendax, iki tane de elidor bitirmiştim.

tam unuttum artık, "o kim ki amına koyim" triplerindeyken, banyoda onunla karşılaştım. Eski sevgilimle değil hacı, annemin aldığı alie boyu clear şampuanla. Ariel deterjan alana hediye olarak veriyorlarmış. Ne alaka dedim, çamaşır suyu ver, diş macunu ver,scoth brite ver ama bunu verme işte! İlla şampuan vereceksen schauma ver, hem sudan ucuz.

Evet ne diyordum, uzun bir aradan sonra onunla tekrar karşılaşmıştık. Uzun uzun kesiştik. Hiç konuşmadan öylece süzüyorduk birbirimizi. Bu iç gıcıklayan sessizlikten sonra;
"naber lan götoş" dedim.
Suskunluğunu bozmadan;
"sıkıysa aç kapağımı" der gibi baktı bana.
"geçti olm o günler. mikmişim kokunu" dedim.
"aç da göreyim ibnetor" dedi.

Usulca açtım kapağını. Sonra kokladım...kokladım... kokladım. taa ciğerlerime kadar hissetim tüm koku zerreciklerini. Eski günler film şeridi olup gözümün önünden akmaya başlamışken, en büyük savaşımı veriyordum. Gözlerimde ıslaklık var mı diye yokladım, kupkuruydu. Aynadaki suretime baktım; mikilmiş göte benziyor mu diye, maşallah cillop gibiydi. Ne ağlak bir çocuk sıfatı ne de yenilmiş bir komutan ifadesi vardı yüzümde.

İşte o an anladım ki; eski sevgili rengi soluk bir mendil gibi rüzgarda uçuşup el sallıyordu, bana ve o çok sevdiği şampuan kokusuna.

Savaşı kazanan bendim. kaybeden; yıllar sonra hatırlamakta bile zorlanacağımız suretlerimizdi.

0
0
0
Yorum Yaz